В Україні на протязі довгого проміжку часу діє заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, єдиним рішенням для власників паїв є здача в оренду. Найбільша частка правовідносин у секторі земель сільськогосподарського призначення припадає на оренду. Власники землі укладають типові договори, не розуміючи наслідків. Результатом є важка процедура по розторгненню такого правочину.
Договір може бути розірваний двома шляхами:
— за взаємної згоди Орендатора та Орендодавця.
— шляхом безпосереднього звернення до суду.
Найбільш розповсюдженими є проблеми, коли Орендатор порушує цільове використання земельної ділянки або не виплачує орендні платежі за користування землею. Можливо розірвати договір? Роздивимося дане питання більш детально.
Взагалі угода про оренду землі може бути розірвана за згоди Орендатора та Орендодавця.
Законодавство не припускає розторгнення договору без згоди однієї із сторін правовідносин.
Але існують винятки:
1) Розірвати договір оренди земельного паю без згоди однієї із сторін можливо лише у випадку, коли це прямо передбачено самим договором.
Існує практика Верховного суду, у якій була підтримана позиція місцевого суду, який задовольнив вимогу орендатора щодо розторгнення договору без згоди орендодавця. Дана справа показала, що встановлена можливість розірвання договору без згоди однієї із сторін та без настання будь-яких умов є вирішальним пунктом у договорі, який дозволяє розірвати договір без згоди другої сторони, а також без настання конкретних умов.
2) В нормативно-правових актах закріплені обов’язки, у разі невиконанні яких, за вимогою однієї із сторін правовідносин договір може бути розірваний.
Розірвати договір можливо за умови порушення обов’язків щодо:
— знищення чи пошкодження об’єкта оренди.
— користування паєм за цільовим призначенням.
— виплати орендних платежів за користування землею.
— дотримання правил екологічної безпеки землекористування.
— підтримання родючості ґрунтів.
Як правило, типові договори, які підписують землевласники для здачі землі в оренду містять лише істотні умови, без яких договір вважається неукладеним. Але до умов договору потрібно включити усі умови, включаючи розірвання договору без згоди іншої сторони.
Заполните форму ниже, мы перезвоним и проконсультируем по всем интересующим вопросам!