Кожен день в Україні трапляються сотні ДТП. Це призводить до сварок і непорозумінь на дорогах, тому, що водії, у більшості випадках, не визнають своєї вини і не хочуть відшкодовувати завданні ними збитки потерпілій стороні.
На сьогоднішній день існує два виду розвитку спірної ситуації при ДТП.
Перший – це коли трапилося незначне ДТП (страхове відшкодування до 50 000 грн.), винна особа визнає свою провину, учасники дорожньо-транспортної пригоди хочуть швидко вирішити спір без виклику поліції та поїхати по своїм справам. У цьому випадку вони складають «європротокол» між собою. Як наслідок, вони мають право залишити місце ДТП, звільняються від обов’язку повідомляти про це поліцію та звільняються від адміністративної відповідальності.
Другий випадок – це коли особа не визнає свою провину чи водії не можуть домовитися між собою. Тоді вони викликають поліцію, яка, у свою чергу, фіксує дорожньо-транспортну пригодо, складає протокол, бере пояснення, опитує свідків та направляє справу на розгляд суду. Це дуже довга та виснажлива процедура, у якій людині, без юридичного досвіду, дуже важко буде відстояти свої інтереси. Перед нею постає питання: «До кого подавати позов? До винної особи чи до страхової компанії?» Судова практика по цьому питанню змінюється занадто швидко. Ще у 2016 році особа могла сама вибирати до кого подавати позов: чи до винуватця ДТП, чи до страхової компанії.
Зараз суди йдуть таким шляхом, що, особа повинна спочатку подати позов до страхової компанії винуватця ДТП. Звертатися безпосередньо до останнього можна у випадку, якщо страхова компанія ліквідована та/або визнана банкрутом, були пропущенні строки подання заяви на отримання страхового відшкодування.
Часто виникає питання: «Що робити, якщо страхової виплати недостатньо для покриття нанесеної шкоди?» Відповідно до положень чинного Цивільного Кодексу ви маєте право вимагати від винної особи фактичну різницю між страховою виплатою та реальними збитками.
Пам’ятайте, що машина – це засіб підвищеної небезпеки! Не забувайте звертатися до страхової компанії упродовж 3-х днів з дня скоєння ДТП. Будьте обережні і дотримуйтесь правил дорожнього руху.