Смерть рідних завжди є дуже сумною новиною, але майно, яке залишилось після спадкодавця, повинно бути правильно переоформлено його спадкоємцями. Відповідно до законодавства, спадкоємці не пізніше шестимісячного терміну після смерті спадкодавця звертаються до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Після закінчення 6 місяців і наявності усіх документів, нотаріус видає свідоцтво про право власності на спадкове майно.
Дане питання є дуже складним і потребує детального розгляду. Оформлення спадщини – процедура, яка може затягнутися на довгий час, але не варто засмучуватися. Уся процедура складається з 2 етапів:
— звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини;
— підготовка документів та отримання свідоцтва.
Заява про прийняття спадщину подається особисто до нотаріальної контори. Якщо Ви не можете зробити самостійно, то можливо відправити заяву поштою, а пізніше прийти особисто з необхідними документами.
Існує безліч помилок, які допускають спадкоємці, ось деякі з них:
- при наявності заповіту не звертаються до нотаріальної контори та пропускають строк на подачу заяви про прийняття спадщини. Навіть при наявності заповіту Вам необхідно звертатися з заявою, не подав її Ви не приймите спадщину і в спадок можуть вступити спадкоємці за законом.
- спадкоємці, які проживали із спадкодавцем і продовжують проживати за тією адресою вважаються такими, що прийняли спадщину, навіть без заяви про прийняття спадщини. Від спадщину в такому випадку можливо відмовитися тільки шляхом подачі заяви про відмову від спадщини.
- неможливо відмовитися або прийняти частину спадку – якщо спадок складається з будинку, квартири та земельної ділянки, Ви не можете подати заяву про прийняття спадщини тільки на квартиру. Або все, або нічого.
Оформлення спадщини віднесені до компетенції державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів. Задля економії часу, радимо звертатися до професіоналів.