Гіг-контракти, про головне.
Нові й нові технології дуже швидко поглинають усі сфери нашого життя. Жодний рух, діяльність або окремий проект не відбувається без участі тих чи інших IT-компаній та організацій. Через це важливим питанням у державі є правова допомога та урегулювання процесів цієї діяльності.
Верховна Рада України ухвалила Закон “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”, чим зафіксувала ряд заходів щодо IT-галузі, в тому числі сферу працевлашування, а саме укладення гіг-контрактів, про які поговоримо детальніше.
Тож що таке гіг-контракт та його переваги?
✍️Гіг-контракт є цивільно-правовим договором щодо надання послуг. Сторонами цього контракту є замовник — резидент Дія-Сіті(юридична особа), та виконавець — ТІЛЬКИ фізична особа. Гіг-контракт укладається у письмовій формі або електронно, на період певного проекту, процесу, виконавець не наймається у штат, а виконує поставлену задачу, функції посади для якої його запросили. Після його завершення контракт закінчується, або по бажанню сторін відносини можуть перейти на стандартний трудовий рівень згідно законодавста.
Тобто простими словами: замовник запрошує виконавця для виконання конкретної задачі. Наприклад фірма запросила дизайнера оформити веб-сайт. Укладення та виконання гіг-контракту не є підприємницькою діяльністю.
Перевагами гіг-контракту є спрощена система реєстрації виконавця, відсутність спеціальних вимог реєстрації, наявність загальнообов’язкового державного соціального страхування, а для замовника — спрощений механізм переходу права власності на створений об’єкт, та набагато більше.
Усі пункти гіг-договору, такі як строк, права та обов’язки, винагорода, визначаються за домовленість сторін.
Фінансова сторона є дуже привабливою. Сторони самостійно визначають розмір та спосіб оплати праці. Жодного мінімуму чи максимуму, обов’язкових авансів чи штрафів.
Відмінністю від інших договорів також є можливість погодження ненормованого часу для виконання робіт за умов, зазначених у законі.
Щодо закінчення контракту, то це відбувається автоматично після завершення проекту, за взаємною згодою сторін або односторонньо. Втрата статусу резидента Дія Сіті є ще однією підставою завершення контракту, на відміну від трудового договору, де втрата работодавцем цього статусу не призводить до припинення трудових відносин та не впливає на чинність трудового контракту.
У структурі гіг-контракту не має поняття “відпустка”, але є щотижневий відпочинок, оплачувана та неоплачувана перерва у виконанні робіт(наданні послуг), порядок оплати якої встановлюється за домовленістю сторін. Гіг-спеціаліст має право на щорічну оплачувану перерву у виконанні робіт тривалістю 17 робочих днів (на відміну від трудового договору — 24 дні), якщо контрактом не визначена більша кількість.
Запровадженням гібридних форм договорів, розвитком технологій, держава спрощує шлях залучення нових та талановитих працівників. Наше завдання — бути освідомленими у всіх нововведеннях та зробити цей шлях ще простішим та зрозумілішим.
Заполните форму ниже, мы перезвоним и проконсультируем по всем интересующим вопросам!