Вид злочинів, що порівняно з іншими, здається менш страшним та значущим, але на справі може завдати навіть більшої шкоди суспільству у глобальному плані. Наприклад, сонячного дня вирішили поплавати у річці, а ввечері ви у лікарні з отруєнням, тому що завод поблизу незаконно злив хімічні відходи у цю саму водойму. Злочин, згодні?
Тож, екологічні злочини – суспільно небезпечні діяння, що посягають на навколишнє середовище, окремі його сфери, та тягнуть за собою наслідки щодо загрози людському життю та суспільству в цілому.
Питання екології це один із елементів національної безпеки. Якщо взяти за приклад результат минулих років, то за 2020-2021 роки тільки за матеріалами СБУ відкрито більше 180 кримінальних проваджень, але авжеж в реальності це можна помножити на 100.
Контрабанда, вирубка лісів, незаконний видобуток корисних копалин (особливо поширено – бурштину), порушення правил охорони чи використання надр, забруднення довкілля, порушення правил екологічної безпеки під час будівництва підприємств та споруд, ухилення від проведення або неналежне проведення очищення радіаційно забруднених територій, забруднення водойм, незаконне заволодіння землями – це лише маленька частина тих діянь, які є екологічними злочинами.
Мабуть майже перше та об’ємне місце у сфері правопорушень цієї галузі займає зловживання владою. Адже щоб щось зробити — треба упевнитись, що потрібні люди прикриють спину. Наприклад – приховування або умисне перекручення службовою особою відомостей про екологічний, в тому числі радіаційний, стан, який пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів тощо. У відповідності із тяжкістю наслідків покарання варіюється від штрафу до позбавлення волі.
Також серед посадовців екологічної сфери діяльності дуже популярна стаття 368 Кримінального Кодексу України, а саме прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, простими словами – хабар. Тут звісно також покарання залежить від розміру цього хабаря, та які наслідки спричинені дією, за яку було «сплачено».
У якому середовищі ми будемо жити, які продукти будуть у наших крамницях, де та як вироблено, залежить у першу чергу від нас. Знищене дерево сьогодні – зниклий ліс завтра. Чи про таке майбутнє ми мріємо?
Заполните форму ниже, мы перезвоним и проконсультируем по всем интересующим вопросам!