Близько 70% дітей в Україні піддаються цькуванню та образливому становищу з боку інших школярів. Особливо швидко це явище знайшло своє відображення у 2019 році, коли через вплив «західної» культури, діти почали змінювати свій образ: фарбувати волосся, одягати незвичний одяг, захоплюватися незичними хобі. Інколи ці зміни не сприймаються іншими однолітками, що призводить до булінгу.
Законодавець не обійшов цю проблему стороною, і як наслідок, 19.01.2019 року вступив у силу ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Таким чином КУпАП доповнено ст. 173-4. Законопроект визначає «булінг» як «моральне або фізичне насильство, агресію у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення». До цькування такoж вхоoить знущання в інтеpнеті чи за дoпoмогoю телефoнів. Наприклад, коли учневі регулярно надсилають повідомлення непристойного чи жорстокого характеру.
Зараз образливе ставлення до дітей карається штрафами! Якщо кривдником є дитина у віці від 14 до 16 років, то штраф покладається на їх батьків у розмірі від 850 грн. до 1700грн. або громадськими роботами від 20 до 40 год. в залежності від дій булера та наслідків, яких він спричинив. Якщо ж діяння вчинено повторно протягом року чи групою осіб то санкція збільшується від 1 700 до 3 400 грн. та громадськими роботами від 40 до 60 год. Особа у віці 17 років відповідає за свою дії сама!
Якщо ви вважаєте, що ваша дитина піддається насильству у школі – зверніться до керівництва школи з проханням вжити заходів щодо запобіганню булінгу. Керівництво повинно повідомити Поліцію про правопорушення, так як, за невиконання цього обов’язку воно несе адміністративну відповідальність. Але це не позбавляє вас право на пряму звернутися до уповноважених органів поліції з відповідною заявою.
Не залишайте цю ситуацію з думками мов «це діти, вони самі розберуться». Найскоріше втручання може запобігти негативним наслідкам для вашої дитини. Тому як психіка формується з молоду, і якщо не відреагувати відразу, то дитина в майбутньому так і не зможе повноцінно жити у соціумі.